Moby Wrap Classic

Specifikationer for Moby Wrap Classic

  • Moby Wrap Classic i sort farve
  • Materiale: Blød og strækbar bomuld
  • Velegnet til babyer op til 15 kg
  • Kan bruges fra nyfødt og op
  • Skaber en tæt og ergonomisk bærestilling
  • Let at binde og justere
  • Maskinvaskbar
  • Let og praktisk at transportere og opbevare
Siden er sidst opdateret d. 10/07/2026
8/10 i bedømmelse

Moby Wrap Classic- Sort

📝 Produktbeskrivelse

Moby Wrap Classic er en blød og strækbar bæresele, som er designet til at give både bæreren og barnet komfort og støtte. Den sorte farve gør den tidløs og nem at matche med ethvert outfit. Selen er lavet af 100% bomuld og er let at binde på forskellige måder, så den tilpasser sig både bærerens og barnets behov for støtte og sikkerhed. Den strækbarhed gør det nemt at justere selen, så den passer perfekt til alle kropsstørrelser og barnets udviklingstrin. Moby Wrap Classic er velegnet til brug fra fødslen og op til 15 kg, hvilket gør den til en langtidsholdbar løsning for forældre, der ønsker at bære deres barn tæt på kroppen og i trygge rammer. Den er let at vaske og tåler gentagne brug uden at miste form eller elasticitet. Med Moby Wrap Classic får du en pålidelig og komfortabel bæresele, der fremmer et intimt og nært forhold mellem forælder og barn.

🖥 Oversigt over forhandlere der sælger Moby Wrap Classic

KÆRE BØRN
399,95 kr

💰 5 grunde til at købe Moby Wrap Classic

1
Komfortabelt og blødt stof
2
Ergonomisk design til babyens sikkerhed
3
Justerbar tilpasset pasform
4
Let at bruge og bære
5
Fremmer nærhed mellem forælder og barn

✅ Fordele ved Moby Wrap Classic

Nem og intuitiv at bruge
Fremmer tæt kontakt mellem forælder og barn
Fordeler vægten jævnt og mindsker belastning på ryg og skuldre
Hjælper med at berolige grædende babyer
Kan bruges fra nyfødt og op til småbørn

⛔️ Ulemper ved Moby Wrap Classic

Kan blive varm i løbet af længere bæreperioder.
Kræver lidt øvelse for at binde korrekt og sikre pasformen.

🔎 Konklusion

Moby Wrap Classic i sort er en alsidig og populær bæresele, der giver forældre mulighed for at bære deres baby tæt på kroppen på en sikker og behagelig måde. Selen er lavet af blød og strækbar bomuld, som giver både barn og forælder en behagelig pasform. Den ergonomiske udformning understøtter barnets naturlige stilling og fordeler vægten jævnt over bærerens ryg og skuldre, hvilket giver komfort, selv under længere perioder af bæring. Det enkle design gør det nemt at binde selen korrekt og tilpasse den til den ønskede pasform.

Moby Wrap Classic i sort er velegnet til både nyfødte og småbørn op til et år, og den justerbare udformning sikrer, at selen kan tilpasses både barnets og bærerens størrelse. Denne bæresele er ideel til forældre, der ønsker at skabe en tæt forbindelse med deres barn, samtidig med at de har hænderne frie til andre opgaver. Samlet set er Moby Wrap Classic i sort en pålidelig og komfortabel bæresele, der giver både barn og forælder en behagelig og intim bæreoplevelse.

Måske disse produkter kunne interesse dig

Heimess Suttekæde - Naturtræ
Gå til produkt
SKAGEN Babyhåndklæde
Gå til produkt
Heimess Elastikrangle Bold
Gå til produkt
Melissa & Doug Påklædningsdukke - Billy
Gå til produkt
Heimess Rangle Trendine - rosa
Gå til produkt
Lamaze Flipper-activité
Gå til produkt