Espadrille Sort

Specifikationer for Espadrille Sort

  • Produkt: Espadrille Sort sildeben - 36
  • Størrelse: 36
  • Farve: Sort
  • Materiale: Sildebensmønster
  • Design: Espadrille stil med fladt design
  • Ydersål: Gummi for godt greb og holdbarhed
  • Indersål: Let polstret for ekstra komfort
  • Funktion: Velegnet til dagligt brug og casual lejligheder
  • Plejeinstruktioner: Tørres af med en ren klud ved behov
  • Anbefales til: Kvinder i størrelse 36, der ønsker en stilfuld og behagelig sko med en god pasform.
Siden er sidst opdateret d. 12/07/2026
8/10 i bedømmelse

Espadrille Sort sildeben - 36

📝 Produktbeskrivelse

Espadrille Sort sildeben er en stilfuld og trendy sko til kvinder, der ønsker at have en moderne og elegant stil samtidig med at have en komfortabel sko til hverdagsbrug. Skoen er lavet med et fint sildebensmønster på overdelen, der skaber en flot tekstur og et unikt design.

Skoen er lavet af stærkt og holdbart materiale, der sikrer en lang holdbarhed, samtidig med at det er åndbart, hvilket giver en behagelig pasform. Indvendigt er skoen foret med blødt lædermateriale, som giver en ekstra komfort og et luksuriøst touch.

Espadrille Sort sildeben er udstyret med en flad, solid sål, der giver god støtte og stabilitet under gang. Skoen er let at tage på og af, og den er designet med en tætsiddende pasform for at sikre, at den sidder godt fast på foden.

Denne sko er perfekt til hverdagsbrug, da den er stilfuld og behagelig på samme tid. Med dens trendy design og komfortable pasform vil du føle dig godt tilpas i denne sko hele dagen lang.

🖥 Oversigt over forhandlere der sælger Espadrille Sort

Hamam.dk
199,00 kr

💰 5 grunde til at købe Espadrille Sort

1
Espadrille Sort sildeben er et klassisk og tidløst design, som aldrig går af mode.
2
Skoen er lavet af blødt og behageligt materiale, der former sig efter din fod.
3
Espadrille-sålen giver en behagelig dæmpning og er samtidig let og fleksibel.
4
Skoen er alsidig og kan bruges til både hverdag og festlige anledninger.
5
I størrelse 36 er skoen ideel til dig med en mindre fodstørrelse, og du vil opleve en perfekt pasform.

✅ Fordele ved Espadrille Sort

Komfortabel pasform
Stilfuldt design
Åndbart materiale
Velegnet til varmere vejr
Letvægtskonstruktion

⛔️ Ulemper ved Espadrille Sort

Dyrt og kan være besværligt at holde rent.

🔎 Konklusion

Espadrille-sort sildeben i størrelse 36 er en stilfuld og behagelig sko, der er perfekt til enhver sommergarderobe. Skoen har en robust, gummisål, der sikrer god stabilitet, mens det bløde stof på overdelen giver maksimal komfort til fødderne. Det sorte sildeben-mønster giver skoen et trendy look, der passer til enhver casual eller formel outfit.

Letvægtsegenskaben og det åndbare materiale gør skoen velegnet til sommerbrug, mens de traditionelle espadrille-detaljer såsom jutesål og viklebånd giver skoen en autentisk sommerstil.

Det er også bemærkelsesværdigt, at skoen i størrelse 36 passer godt til de fleste fødder og giver den nødvendige støtte og beskyttelse, mens man går eller står i længere tid.

Alt i alt er Espadrille-sort sildeben i størrelse 36 en fantastisk sko, der kombinerer stil, komfort og holdbarhed, og som kan anvendes i en bred vifte af lejligheder og anledninger.

Måske disse produkter kunne interesse dig

Pia & Per Ørestikker blomst
Gå til produkt
KIDS by FRIIS Kort: Den lille havfrue
Gå til produkt
Legemåtte og præmier til kæledyr fra Foofield - InnovaGoods
Gå til produkt
LED Regnbueprojektor - InnovaGoods
Gå til produkt
InnovaGoods Fjernbetjent Varmeapparat
Gå til produkt
Food Safe køleskabsboks
Gå til produkt