Specifikationer for STEENS Madras til Alba udtræksseng

  • Madras til Alba udtræksseng
  • Hvid velour betræk
  • Skumfyld
  • Mål: 139,3x75,5 cm og 40x81,6 cm
Siden er sidst opdateret d. 23/07/2026
8/10 i bedømmelse

STEENS Madras til Alba udtræksseng - hvid velour og skum (139,3x75,5 cm og 40x81,6 cm)

📝 Produktbeskrivelse

STEENS Madras til Alba udtræksseng er en utrolig komfortabel og moderne madras i hvid velour og skum. Den er designet specielt til Alba udtrækssengen og passer perfekt i størrelsen på 139,3x75,5 cm og 40x81,6 cm. Madrassen er lavet af høj kvalitetsmaterialer, der sikrer en behagelig og afslappet søvnoplevelse. Den er stærk og holdbar, hvilket gør den til en god investering for enhver, der ønsker en madras af høj kvalitet. Det hvide velour finish på madrassen giver den et elegant og sofistikeret look, der passer godt ind i enhver stilfuld indretning. Samtidig er skummaterialet i madrassen designet til at fordele vægten jævnt over hele madrassen, hvilket reducerer trykket på kroppen og giver en afslappet nattesøvn. STEENS Madras til Alba udtræksseng er en fantastisk tilføjelse til enhver soveværelse, og dens høje kvalitet og stærke design vil sørge for en dejlig og afslappende nattesøvn, hver gang.

💰 5 grunde til at købe STEENS Madras til Alba udtræksseng

1
Høj komfort og støtte til en god nats søvn.
2
Lavet af materialer af høj kvalitet, der holder i lang tid.
3
Passer perfekt til STEENS Alba udtræksseng, hvilket gør det nemt at opgradere din seng.
4
Let at rengøre og vedligeholde.
5
God værdi for pengene, da det er en holdbar og pålidelig madras.

✅ Fordele ved STEENS Madras til Alba udtræksseng

STEENS Madras til Alba udtræksseng er designet til at passe perfekt til Alba udtrækssengen.
Madrassen er lavet af høj kvalitet skum, der sikrer en komfortabel og støttende søvn.
Madrassen er betrukket med hvid velour, som giver en blød og lækker følelse at ligge på.
Madrassen har en passende størrelse på 139,3x75,5 cm og 40x81,6 cm, som passer godt til Alba udtrækssengens størrelse.
Madrassen er nem at rengøre og vedligeholde, hvilket giver en øget levetid.

⛔️ Ulemper ved STEENS Madras til Alba udtræksseng

Der er muligvis et begrænset udvalg af størrelser til rådighed for STEENS Madras til Alba udtræksseng, og det kan måske ikke passe til alle sengestørrelser. En anden ulempe kan være, at nogle mennesker måske foretrækker en anden type materiale end velour eller skum, som er det materiale, denne madras er lavet af.

🔎 Konklusion

Efter en omhyggelig gennemgang af STEENS Madras til Alba udtræksseng - hvid velour og skum er det tydeligt, at produktet er designet med henblik på både komfort og kvalitet. Madrassen måler 139,3 x 75,5 cm og 40 x 81,6 cm og passer perfekt til Alba udtrækssengen. Den hvide velourbeklædning giver madrassen en luksuriøs og elegant finish, mens skummet i kernen giver en utrolig støtte og komfort til brugeren. Derudover er madrassen let at rengøre og vedligeholde, hvilket gør den til et ideelt valg for enhver, der søger en praktisk og holdbar madras. Samlet set vil STEENS Madras til Alba udtræksseng - hvid velour og skum være et godt valg for enhver, der ønsker en behagelig, holdbar og elegant madras til deres seng.

Måske disse produkter kunne interesse dig

Elefant sparebøsse - Nordahl Andersen
Gå til produkt
Nordahl Andersen Sparebøsse Bamse
Gå til produkt
Nordahl Andersen Bordflag - Sølvplet
Gå til produkt
Nordahl Andersen Bordflag med dåbsfod - fortinnet
Gå til produkt
Krus - Star Wars
Gå til produkt
MaMaMeMo Skummetmælk
Gå til produkt