Lana Grossa Mohair Moda garn - Lysegrå

Specifikationer for Lana Grossa Mohair Moda garn - Lysegrå

  • Lana Grossa Mohair Moda garn
  • Farve: 17 Lysegrå
  • Materiale: Mohair
  • Tykkelse: DK-vægt
  • Vægt pr. nøgle: 50g
  • Længde pr. nøgle: ca. 125m
  • Anbefalede strikkepinde: 4mm
  • Anbefalet strikkefasthed: 22 masker x 30 rækker = 10x10 cm
  • Vaskeanvisning: Håndvask anbefales
Siden er sidst opdateret d. 25/08/2026
8/10 i bedømmelse

Lana Grossa Mohair Moda Yarn 17 Light Grey

📝 Produktbeskrivelse

Lana Grossa Mohair Moda garn i farven 17 Light Grey er et luksuriøst og blødt garn lavet af 77% mohair og 23% polyamid. Dette garn er let og luftigt, hvilket gør det perfekt til at skabe elegante og varme strikkeprojekter som sweatre, sjaler og huer. Farven Light Grey passer godt til en neutral og alsidig garderobe og kan nemt kombineres med andre farver. Garnet er let at arbejde med og producerer flotte og bløde teksturer i dine strikkede eller hæklede kreationer. Lana Grossa Mohair Moda garnet er velegnet til både erfarne og nybegyndere strikkere og vil tilføre ethvert projekt en smuk og stilfuld finish. Giv dine kreationer et sofistikeret touch med dette smukke garn i farven Light Grey.

🖥 Oversigt over forhandlere der sælger Lana Grossa Mohair Moda garn - Lysegrå

Rito.dk
85,00 kr

💰 5 grunde til at købe Lana Grossa Mohair Moda garn - Lysegrå

1
Lækker blød og let mohairgarn
2
Velegnet til strikning af bløde og luftige tekstiler
3
Smuk lys grå farve
4
Godt valg til efterårs- og vinterprojekter
5
Høj kvalitet og holdbarhed

✅ Fordele ved Lana Grossa Mohair Moda garn - Lysegrå

Blød og behagelig, let at arbejde med, giver et luksuriøst udseende og følelse, velegnet til strikning og hækling, tilføjer tekstur og dybde til færdige projekter.

⛔️ Ulemper ved Lana Grossa Mohair Moda garn - Lysegrå

Knudrer let
Kan være lidt svær at strikke med

🔎 Konklusion

Lana Grossa Mohair Moda garn 17 i lysegrå er et luksuriøst valg til enhver strikke- eller hækleprojekt, der kræver et elegant og blødt resultat. Garnet består af en blanding af mohair og polyamid, hvilket giver det en let og fluffy tekstur, samtidig med at det er slidstærkt og nemt at arbejde med. Farven lysegrå tilføjer et tidløst og neutralt element til enhver kreation, hvilket gør det velegnet til både accessories og beklædningsgenstande. Med Lana Grossa Mohair Moda 17 kan du skabe smukke og luksuriøse designs, som både er behagelige at have på og ser elegante ud. Det høje kvalitetsniveau og den smukke tekstur gør det til det ideelle valg for alle, der ønsker at skabe noget helt særligt med deres håndarbejde.

Måske disse produkter kunne interesse dig

Penol Vandfarver
Gå til produkt
CIHA Water Reveal - Insekter
Gå til produkt
Koogame Træ Sæt til Bogstaver og Tal
Gå til produkt
Melissa & Doug Prinsesse Farvekridt
Gå til produkt
Piktogrammer - Daglig struktur
Gå til produkt
Forlaget Unicorn Paint by numbers - Dyreunger
Gå til produkt