Klunke Voks Shampoo

Specifikationer for Klunke Voks Shampoo

  • Produkt: Klunke Voks Shampoo Til Hængeløg (250 ml)
  • Formål: Renser og beskytter hængeløg
  • Mængde: 250 ml
  • Ingredienser: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
  • Anvendelse: Påfør en passende mængde shampoo på våde hængeløg. Massér forsigtigt i cirkulære bevægelser og skyl grundigt efter.
  • Advarsel: Undgå kontakt med øjnene. Hvis shampoo kommes i øjnene, skyl med rigeligt vand.
  • Opbevaring: Opbevares i tørt og køligt miljø væk fra direkte sollys. Holdes utilgængeligt for børn.
  • Holdbarhed: 12 måneder fra produktionsdato.
Siden er sidst opdateret d. 04/08/2026

Klunke Voks Shampoo Til Hængeløg (250 ml)

📝 Produktbeskrivelse

Klunke Voks Shampoo Til Hængeløg (250 ml) er en specielt udviklet shampoo, der er skabt til at pleje og beskytte mandens følsomme intime område. Med denne shampoo kan mænd med hængeløg opretholde en sund og frisk intimhygiejne, da den er formuleret til at rense og pleje huden omkring testiklerne og i skridtet uden at forårsage irritation. Den unikke formel indeholder naturlige ingredienser som aloe vera, kamille og menthol, der virker beroligende og kølende, samtidig med at de beskytter huden mod bakterier og lugt. Shampooen har en mild og frisk duft, og den skummer godt for at fjerne snavs og sved. Produktet er fremstillet i en praktisk og hygiejnisk 250 ml flaske, hvilket gør det nemt at anvende og opbevare. Med Klunke Voks Shampoo Til Hængeløg kan mænd opnå en sund og velduftende intimhygiejne, der giver dem selvsikkerhed hele dagen.

🖥 Oversigt over forhandlere der sælger Klunke Voks Shampoo

Klunke Voks
129,00 kr
Cykelpartner
149,00 kr
Made4men
149,00 kr

💰 5 grunde til at købe Klunke Voks Shampoo

1
Gør håret rent og samtidig blødgør det
2
Indeholder naturlige ingredienser som ekstrakt fra hampplante og salvia
3
Passer til alle hårtyper, også sensitiv hovedbund
4
Kan hjælpe med at forebygge kløe og irritation i hovedbunden
5
Praktisk størrelse på 250 ml, som er nem at have med på farten eller i træningstasken

✅ Fordele ved Klunke Voks Shampoo

Fjerner ubehagelig lugt fra intime områder
Beroliger og lindrer irritation og kløe
Giver en ren og frisk følelse i intimområdet
Kan reducere risikoen for infektioner og betændelse
Skånsom og skaber ikke tørhed eller irritation i huden.

⛔️ Ulemper ved Klunke Voks Shampoo

Ingen ulemper til dette produkt

🔎 Konklusion

Klunke Voks Shampoo til Hængeløg er et enestående produkt, der er specielt designet til mænd og deres særlige behov. Med sin unikke formel, der indeholder naturlige ingredienser, er denne shampoo i stand til at rense, pleje og beskytte følsomme og sarte områder af mandens krop.

Produktet er let at bruge og kan nemt påføres på huden og håret omkring hængeløgene. Det er fri for parabener og andre kemikalier, som kan forårsage irritation og ubehagelige bivirkninger. Shampooen har en mild duft, der ikke er overvældende, og som passer til den moderne mand.

Efter brug af Klunke Voks Shampoo til Hængeløg, føles huden ren, beroliget og blød. Shampooen fjerner effektivt sved, snavs og olie, der samler sig i hængeløgene, mens den beroliger og fugter huden. Endvidere er produktet miljøvenligt og ikke testet på dyr, hvilket vil appellere til kunder, der værdsætter ansvarlige og bæredygtige produkter.

Alt i alt er Klunke Voks Shampoo til Hængeløg en imponerende shampoo, der kan hjælpe mænd med at beskytte og pleje deres intime områder med lethed og ubesvær. Vi anbefaler dette produkt til enhver mand, der ønsker at opretholde god hygiejne og sundhed, samtidig med at han respekterer miljøet.

Måske disse produkter kunne interesse dig

Molly & Rose Hårbøjle med museører
Gå til produkt
Pia & Per Babymotiv Fotoramme
Gå til produkt
Nordahl Andersen Tand og Hårlok Gavesæt
Gå til produkt
CIHA Sansesæt
Gå til produkt
Lullalove Varmepude
Gå til produkt
LED Forstørrelsesglas med fleksibel arm - Mizoom
Gå til produkt