Specifikationer for Glas te krus med kork, Cortica, 2 stk VIVA

  • Glas te krus med kork
  • Kapacitet: 18 cl
  • Materiale: Cortica
  • Antal: 2 stk
  • Mærke: VIVA
Siden er sidst opdateret d. 21/07/2026
7/10 i bedømmelse

Glas te krus med kork 18 cl Cortica, 2 stk VIVA

📝 Produktbeskrivelse

Glas te krus med kork 18 cl. Cortica fra VIVA er et elegant og funktionelt tilbehør til din teoplevelse. Hvert krus har en kapacitet på 18 cl, hvilket gør dem perfekte til en afslappende kop te derhjemme eller på kontoret. Det smukke design kombinerer holdbart glas med en korklåg, der fungerer som isolering for at holde din te varm i længere tid. Korkmaterialet er naturligt, bæredygtigt og miljøvenligt, hvilket giver et rustikt og moderne udtryk. De to krus kommer en praktisk pakke med hver der passer perfekt til de travle morgener eller rolige eftermiddage. VIVA Cortica te krus med kork er det ideelle valg for te-elskere, der sætter pris på kvalitet, stil og funktionalitet.

💰 5 grunde til at købe Glas te krus med kork, Cortica, 2 stk VIVA

1
Elegant og moderne design
2
Holdbart materiale
3
Praktisk med korklåg
4
Nem at rengøre
5
Perfekt til daglig brug

✅ Fordele ved Glas te krus med kork, Cortica, 2 stk VIVA

Holder varmen på din te længere
Let at rengøre
Flot og stilfuldt design
Genanvendelig og miljøvenlig
Let at transportere og ideel til on-the-go-brug

⛔️ Ulemper ved Glas te krus med kork, Cortica, 2 stk VIVA

Risiko for at korken kan forringe smagen af teen
Korken kan være svær at rengøre

🔎 Konklusion

Glas te krus med kork 18 cl fra Cortica, 2 stk VIVA, kombinerer elegance og funktionalitet på smukkeste vis. Den innovative kombination af glas og kork skaber et unikt udtryk, der tilføjer et strejf af natur til din teoplevelse. Med en kapacitet på 18 cl er disse krus perfekte til en hyggelig kop te eller kaffe.

Det praktiske og stilfulde design gør det let at holde på kruset uden at brænde fingrene, samtidig med at korken holder din drik varm længere. Den moderne nordiske æstetik passer perfekt ind i enhver indretning og tilføjer et strejf af skandinavisk minimalisme til dit hjem.

Uanset om du nyder en stille stund alene eller inviterer venner og familie til en hyggelig tehygge, vil disse glas te krus med kork fra Cortica, 2 stk VIVA, være den perfekte ledsager. Med deres enestående design og praktiske egenskaber er de en uundværlig del af din daglige teoplevelse.

Måske disse produkter kunne interesse dig

MaMaMeMo Citron helfrugt
Gå til produkt
Trylledej - Opskrift
Gå til produkt
Kids Concept Vaffeljern
Gå til produkt
Pia & Per spisesæt - traktor
Gå til produkt
Fuming Chef Mikrobølgeovnsrenser
Gå til produkt
Mandolin- og rivejern, Choppie+ InnovaGoods
Gå til produkt