Copenhagen skænk

Specifikationer for Copenhagen skænk

  • Mål: H 88 x B 143 x D 42 cm
  • Materiale: MDF med højglanslakering
  • Farve: Hvid
  • 2 skabslåger og 3 skuffer med soft-close funktion
  • Plads til opbevaring af tallerkener, glas, bestik og andre køkkenredskaber
  • Elegant og moderne design, passer godt ind i de fleste hjem og indretninger
  • Nem at rengøre og vedligeholde
  • Bemærk: Skænken leveres usamlet, men med nem og detaljeret monteringsvejledning.
Siden er sidst opdateret d. 13/07/2026
7/10 i bedømmelse

Copenhagen skænk hvid

📝 Produktbeskrivelse

Copenhagen skænk i hvid er en elegant og moderne opbevaringsløsning, der passer til enhver stilfuld indretning. Den er lavet af høj kvalitet MDF og finér, og dens hvide farve giver den et rent og minimalistisk udseende. Skænken har to skabe med justerbare hylder og tre skuffer, der giver masser af opbevaringsplads. Skufferne og skabene er udstyret med bløde og støjsvage lukkemekanismer og greb, som giver et enkelt og rent udseende. Skænkens naturlige træstruktur er synlig, hvilket giver den et organisk og autentisk udseende. Dette møbel er ideelt til opbevaring af porcelæn, glas eller andre køkken eller stue genstande. Egenskaber inkluderer samle vejledning, nem rengøring og vedligeholdelse samt enkel montering. Copenhagen skænk i hvid er et perfekt valg til enhver, der ønsker en smuk og stilfuld opbevaringsløsning i deres hjem.

🖥 Oversigt over forhandlere der sælger Copenhagen skænk

Designhome.dk
2.795,00 kr

💰 5 grunde til at købe Copenhagen skænk

1
Hvid farve passer til mange forskellige indretningsstile
2
Ekstra opbevaringsplads i form af skuffer og hylder
3
Stilfuldt og lidt retro design
4
Lavet af slidstærkt materiale, der holder i mange år
5
Perfekt til både stue og spisestue

✅ Fordele ved Copenhagen skænk

Copenhagen skænk hvid er en stilfuld og elegant opbevaringsløsning, der vil se godt ud i ethvert rum.
Den hvide farve giver et rent og moderne udseende, som passer til mange forskellige typer indretning.
Skænken har rigelig opbevaringsplads, med både skuffer og hylder, så du kan organisere dine ting på en overskuelig måde.
Den er lavet af holdbare materialer og er bygget til at holde i mange år, hvilket gør den til en god investering.
Copenhagen skænk hvid er nem at rengøre og vedligeholde, da den er lavet af glas, MDF og metal.

⛔️ Ulemper ved Copenhagen skænk

Copenhagen skænk hvid kan være ret dyr
Den kræver en vis mængde plads på grund af dens størrelse.

🔎 Konklusion

Copenhagen skænk hvid er en stilfuld og moderne skænk, der passer perfekt ind i både moderne og traditionelle indretninger. Med dens stilrene hvidlakerede overflade og elegante design udstråler skænken en eksklusivitet og ro, der vil skabe en behagelig og hyggelig atmosfære i ethvert rum.

Skænken er lavet af kvalitetsmaterialer, som sikrer holdbarhed og funktionalitet. Den har tre skuffer og to skabe med justerbare hylder, der giver plenty plads til opbevaring af forskellige genstande såsom tallerkener, glas og bestik eller hobbyartikler og dokumenter.

Samlet set er Copenhagen skænk hvid en praktisk og elegant løsning til hjemmet, der både er pladsbesparende og funktionel. Dens minimalisme giver den et tidløst udseende, der kan tilpasses enhver stil og vinde videre popularitet i årene der kommer.

Måske disse produkter kunne interesse dig

Lumber sofabord
Gå til produkt
Elam bænk med ægte fåreskind
Gå til produkt
Elam bænk i olieret eg med sort kunstlæder
Gå til produkt
DT 110 - Spisebord, hvid laminat
Gå til produkt
Spencer spisebord - sort linoleum med metalben
Gå til produkt
Lewis spisebord, sort linoleum med egebensstel
Gå til produkt