Civitas Imperialis Administratum Sector - Legion Imperialis - Games Workshop 
- Legion Imperialis Collectible Set

Specifikationer for Civitas Imperialis Administratum Sector - Legion Imperialis - Games Workshop - Legion Imperialis Collectible Set

  • Modelnummer: 99120199096
  • Mål: Varies
  • Materiale: Plastik
  • Antal dele: 100+
  • Anbefalet alder: 12+
  • Producent: Games Workshop
  • Produktserie: Warhammer 40,000
  • Inkluderer: Multiple muligheder for tilpasning af figurer
  • Skal samles og males før brug
  • Advarsel: Indeholder små dele, ikke egnet for børn under 3 år
  • Officielt licenseret Warhammer 40,000 produkt
Siden er sidst opdateret d. 16/08/2026
8/10 i bedømmelse

Civitas Imperialis Administratum Sector - Legion Imperialis - Games Workshop

📝 Produktbeskrivelse

Civitas Imperialis Administratum Sector - Legion Imperialis er en imponerende samling af bygninger, der skaber en imponerende urban jungle til dine Warhammer 40,000 spil. Denne æske inkluderer en række tårne, broer, trapper og andre strukturer, der kan arrangeres på forskellige måder for at skabe unikke spilleplader. De detaljerede bygninger har masser af karakter og giver en dystopisk atmosfære til dine kampe. Med en realistisk ruin-effekt og masser af muligheder for tilpasning kan du skabe en overbevisende setting for dine miniaturefigur-missioner. Denne æske er perfekt egnet til fans af det kejserlige æstetik i Warhammer 40,000 universet og giver mulighed for kreative og spændende spiloplevelser.

🖥 Oversigt over forhandlere der sælger Civitas Imperialis Administratum Sector - Legion Imperialis - Games Workshop - Legion Imperialis Collectible Set

NextLevelGames.dk
850,00 kr

💰 5 grunde til at købe Civitas Imperialis Administratum Sector - Legion Imperialis - Games Workshop - Legion Imperialis Collectible Set

1
Inkluderer detaljerede og realistiske figurer
2
Oplagt valg til Warhammer 40,000-fans
3
Perfekt til brug i bordspil og miniaturespil
4
Høj kvalitet og detaljegrad
5
Skaber mulighed for spændende og unikke spiloplevelser

✅ Fordele ved Civitas Imperialis Administratum Sector - Legion Imperialis - Games Workshop - Legion Imperialis Collectible Set

Stor variation af modeller
Dybdegående lore og baggrundshistorie
Mulighed for strategisk gameplay
Fællesskabsorienteret turneringer og events
Mulighed for at skabe og male sine egne unikke miniaturefigurer

⛔️ Ulemper ved Civitas Imperialis Administratum Sector - Legion Imperialis - Games Workshop - Legion Imperialis Collectible Set

Har en stejl læringskurve
Relativt dyre miniaturefigurer

🔎 Konklusion

Civitas Imperialis Administratum Sector - Legion Imperialis er en imponerende miniature-model fra Games Workshop, der giver Warhammer 40,000-spillere en unik og detaljeret tilføjelse til deres spiloplevelse. Modellen er smukt designet med et imponerende niveau af detaljer, der fanger æstetikken og atmosfæren i det dystre 41. årtusinde.

Med sin imponerende størrelse og detaljerede konstruktion er Legion Imperialis et imponerende centrum i enhver spilindsamling. Fra de intrikate maskinrum i bygningen til de minutiøst skulpterede figurer er denne model en sand fryd for øjnene.

Denne miniature-model er en fantastisk måde at fordybe sig i Warhammer 40,000-universet og skabe episke slag på bordet. Med sit imponerende design og detaljer er Legion Imperialis Administratum Sector en uundværlig tilføjelse til enhver entusiastisk spillers samling.

Måske disse produkter kunne interesse dig

Penol Vandfarver
Gå til produkt
CIHA Water Reveal - Insekter
Gå til produkt
Koogame Træ Sæt til Bogstaver og Tal
Gå til produkt
Melissa & Doug Prinsesse Farvekridt
Gå til produkt
Piktogrammer - Daglig struktur
Gå til produkt
Forlaget Unicorn Paint by numbers - Dyreunger
Gå til produkt